Чорний молот – герої також старіють

З давніх давен-людство створювало героїв. Налякані стихіями, бідами і смертю люди мріяли про надприродних створінь, котрі керують долями і порядком у світі. Слабкі мріяли про хоробрих спасителів, бідні про милосердних доброчинців, раби – про героя, котрий розриває кайдани і веде повстання. Тому і не дивно, що міфологія кожної нації має у серцевині свого міфу бого-чоловіка , посередника, напівкровку-повстанця. Далі йдуть чудеса – насправді між вбивством Лернейської гідри і перетворенням води у вино є багато спільного, адже в основі є руйнування звичайного порядку речей, надздібність , простіше кажучи суперсила.Кожен герой має власний атрибут і знак – хтось гострий розум і кмітливість, хтось силу і фортуну , хтось чарівний меч, хтось молот, хтось чашу чи вогонь у руці.І спостерігаючи за людською культурою ми бачимо, що герої часто-густо збираються в команди (інколи їх навіть більше дванадцяти). Тут історія про аргонавтів, про лицарів круглого столу, тут Троянський цикл. Тут вже схований символ єднання і згуртованості.Творити собі кумира абсолютно нормально, згадаймо й себе в дитинстві, кожен придумував собі якісь суперздібності, або навіть якихось героїв. Це допомагає нам боротись з суворою дійсністю, сублімувати проблеми, на мить відлучитись в інший світ.

Результат пошуку зображень за запитом black hammer comics

2. Титаномахія

Цим терміном названо відрізок в грецькій міфології де молодші боги повстали проти старших. І ця Титаномахія , актуальна як предмет боротьби різних релігій і поглядів ( наприклад, язичницький бог-громовержець Перун, перетворився на пророка Іллю і так далі) .Молоді боги перемагають старих і це прекрасно показав у своєму романі ‘’Американські Боги’’ Ніл Гейман. Так на зміну одним цінностям приходять інші, з’являються божества телебачення, банківської справи, високих технологій.Але що ж сталось зі старими богами? Вони зникли? Пропали з пам’яті нащадків?

Результат пошуку зображень за запитом black hammer comics

3. Важко бути богом (тим більше старим)

Коли я кажу людям, що читаю комікси , реакція буває різною, але в основному це щось типу ‘’комікси для дітей’’ , ‘’це не література’’ і т.д. (хоча, насправді я рідко говорю з людьми про це, а як що говорю, то з тими які самі читають). Чому так? Можливо тут грає роль статус ‘’дорослого’’ , котрий дозволяє пити, курити і голосувати на виборах, але забороняє колисатись на гойдалці і читати комікси. А можливо, що якраз і найбільш актуальне – в людини відбулась підміна кумирів. На місце намальованого олівцем чоловіка-кобри (я такого придумав в дитинстві) приходить крутий хлопець з реклами чи усміхнений бородань з довгим волоссям, котрий любить тебе.А забуті герої залишаються в старих книгах і архівах. Така доля належить і героям так званої ‘’золотої епохи’’ коміксів. Їх чи то модифікували , чи то підмінили, чи то й взагалі забули. А тепер уявіть собі, що вони були реальними людьми, котрі мають свої комплекси, побутові проблеми і старіють як і ми з вами. Не можете? Тоді в цьому вам допоможе комікс ‘’Чорни Молот’’ !

Результат пошуку зображень за запитом black hammer comics

4. Я стар, я очень стар, я очень-очень стар … Я суперстар !

Лемір. Це ім’я багато що важить для читача коміксів. Молодий автор, котрий раптово вигулькнув нізвідки і приніс нам задоволення від здавалося б неможливого – звичайного сільського життя, десь там в далекій Канаді. Essex County – одна з найвідоміших робіт Джефа, розповідає про життя на фермі, без ніякої супергероїки і екшену. Автор ненав’язливо демонструє одну-за-одною панорамні картини природи, сцени обіду за столом, задушевні розмови. Читач може знайти у них спокій, красу і ностальгію. ‘’Sweet touth’’ – ще одна відома робота автора, розповідає про життя напів звірів, напівлюдей в постапокаліптичному світі. Також Лемір співпрацював з Marvel і DC, резульатом стали його успішні серії серед яких “Старий Логан том 2” , “Animal Man” , “Justice league dark’’. Одна з останніх робіт Леміра вже стала культовою, це Gideon Falls , котрого порівнюють з Твін Піксом і вже анонсували серіал.
І ось Джеф взявся за ще одну історію, цього разу про старих героїв, котрі через невідомі обставини опиняються в маленькому містечку з якого неможливо вибратись.Кожен з героїв це пряме посилання на, не побоюсь цього слова, архетип – паттерн певного супергероя золотої доби, але з гіпертрофованою внутрішньою проблемою.Наприклад ‘’Martian Barbalian’’ (чудова гра слів,яка дослівно перекладається,як варваро-прибулець).Мало того що він прибулець з космосу, абсолютно чужий для людської культури так ще й гей. Цей подвійний ярлик ‘’іншого’’ він несе з собою все життя.

Або ж Golden Gail (дослівно Золота Іскра). Доросла жінка ув’язнена в тілі маленької дівчинки.

Чи Abraham Slam (Абрахам Удар) чоловік без суперсил, простий боксер, котрий бореться зі злочинцями, але почуває себе жалюгідним біля таких героїв як Black Hammer (Чорний Молот), котрі практично непереможні.

І це стосується всіх героїв комікса.

5. Easter Eggs

Комікс буде приємно читати як новачкам, так і людям , котрі вже давненько варяться в цьому казані. Адже він переповнений величезною кількістю посилань, пасхалок, іронії на відомих героїв жанру.Цікаві панельні ходи, флешбеки і паралельні реальності – цього добра тут вдосталь.Зачепили навіть екстірм-епоху 80-х і 90-х. Про арт варто говорити окремо – він божественний.Чого тільки вартує щорічник, котрий намальований цілою командою різних художників, для кожної сцени і персонажа окремо. Від акварельно реалістичного стилю і до коміксно-вінтажного , це свого роду переогляд стилів цілої епохи. Також звертає на себе ім’я Дейва Стюарта, котрий розмальовував неперевершеного Hellboy Майка Міньйоли і інші комікси Hellboywers.

Результат пошуку зображень за запитом black hammer comics

6. Син людський

Чим же так привабив цей комікс читачів і чому він удостоївся премії Айснера?Відповідь проста – людськістю і правдивістю персонажів. Чомусь їм хочеться вірити і співчувати. Вони потрапили в пастку сірої реальності ,як і багато нас, тому не дивно що їх стан часом зрозумілий нас самим. Адже часто буває так, що ми в силу певних умов не можемо реалізувати свої таланти і прагнення. Тому я абсолютно раджу ознайомитись з цим коміксом всім шанувальникам як супергероїки, так альтернативи, так і хорошої літератури загалом. Буде цікаво, незвично і таємниче. Буде пронизливо!

Результат пошуку зображень за запитом black hammer comics

#Хосебр_огляд #Black_Hammer #Чорний_молот

1 Comment

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s