Гіперіон. Ден Сіммонс

Я не люблю великі цикли книг. Не те що б лінуюсь читати їх, але просто, коли якийсь цикл захоплює, то поринаю в нього повністю і досліджую до останку. Так було з ”Темною вежею” Кінга, з ”Легендами Світокраю” Стюарта і Рідела, з багатогранним ”Хеллбойверсом” Міньйоли, з ”Гаррі Поттером” врешті решт. Тому, коли почав звідусіль чути хвалебні відгуки про Гіперіон, поставився до цього з підозрою.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Вже в книгарні оглядав досить таки дороге видання з чудернацьким дизайном. Думав-думав і таки не купив.
Але оскільки на той час закінчував слухати ”Втрачений рай” Мільтона, вирішив дати шанс Сіммонсу в форматі аудіо.
То була книга в озвучуванні невідомого мені Петра Маркіна (а слухаю я аудіо вже більше шести років). Голос диктора виявився приємним, навіть мудрим. Слухав книгу в безплатному додатку LibriVox, тому якість звуку була не найкраща, зате виконання на висоті.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


З перших же слів книга виявилась мега-складною і витончено-інтелектуальною. Тут вам і Рахманінов і псевдоящери і Стейнвей! Такий шикарний, епічний початок переріс в історію з багатьма героями, розказану ними ж.
Скажу відразу, що книга виявилась абсолютною насолодою мені, адже тут і там вигулькували непрозорі, а інколи дуже конкретні посилання на ті чи інші твори мистецтва, книги і творіння. 


Гіперіон це суміш тонкої філософії, багатого світу і вражаюче витканих персонажів, кожен з яких на стільки унікальний, що вартує окремої книги !
Нас знайомлять з священником занепалої церкви і таємницею племені зубожілих тубільців, з божевільно-геніальним поетом, котрий вважає себе творцем Бога, з жінкою-детективом і тим, що живе в ній, з бравим воїном, котрий шукає любові серед апокаліпсису , з старим ученим, котрий чомусь всюди носить за собою крихітне новонароджене дитя і з консулом – найтеємничішим і найвпливовішим з партії.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Світ, котрий витворив Сіммонс дуже багатий, інколи аж занадто. Я впевнений, що паперове видання на кожній сторінці містило б безліч зносок, котрі повністю були опущені в аудіо. Тому я впевнений, що через кілька років перечитуватиму цю сагу в оригіналі і точно на папері.
Зараз слухаю другу частину – ”Падіння Гіперіона”, котра також майстерно написана, але все ж, поступається неповторній свіжості першої. Попереду – ”Ендіміон” і ”Схід Ендіміона”. 
А тим, хто не знайомий з серією, гаряче рекомендую. ”Гіперіон” – моя улюблена книга в жанрі космо-опери!

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s