“Сабріна” Нік Дрнасо

Є от такі автори як Пелевін, Воннеґут, Дік або ж Моррісон. Вони час до часу розвивають у своїх творах тему так званої Вселенської Змови.

Робиться це з різних причин, часом, що б акцентуалізувати і додати різкості певній проблемі, як то Суспільство Споживання чи Абсолютна Відсутність Анонімності.В інтернетових тенетах гуляють відео і статті, кількість яких щодень збільшується, тут і рептилоїди і Протоколи Сіонських Мудреців та й Іллюмінати теж. Люди впадають в психози, відбуваються акції протесту супроти штрих-кодів, вакцинування і переливання крові.

Комікс Сабріна, загалом розкриває проблему правди і брехні, а також показує що справді, коли люди збираються разом в групу більше десяти чоловік, вони просто стають стадом.

Намальований в дуже простій манері, він спочатку відштовхує, проте далі, розумієш наскільки така подача виправдана. Дуже вдалим є підбір панелей , це дозволяє деталізовано проілюструвати зміну дня-ночі, настрій персонажа.

В центрі сюжету хлопець в якого зникла дівчина – Сабріна, він в депресії і щоб якось поліпшити свій стан переїжджає до друга, котрий працює на воєнному об’єкті.Далі розриваються жахливі подробиці зникнення Сабріни, котрі стрясають соціальну мережу і на голови героїв паде неочікувана лавина прокльонів, звинувачень, співчуття і викриття. Ситуація майже доводить до суїциду кожного з них – хлопця Сабріни, його друга, сестру Сабріни і її подругу. З темряви кожен вибереться (або не вибереться) по своєму, тут і проблеми в сім’ї і пошуки власного місця в світі і несправжні друзі і боротьба за кар’єру, котра інколи надто дорого коштує.І ще, якщо ви в не найкращому настрої, читати цей комікс не варто, він дуже депресивний і може увігнати вас в таку пучину тенебри, де не тільки голосу не чути, ба навіть світло здається посірілим перламутровим відблиском в акулячому оці відчаю.

P.S. Між іншим, це перший в історії комікс, номінований на Букер (що теж вже багато що означає).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s