Blast. Manu Larcenet

Часто, читаючи комікси в нас виникають асоціації з класичної літератури. 
Це й не дивно, адже всі ми живемо в цій тісній інформаційній сфері, де течії і віяння перекочовують з одного жанру в інший. 
Відчуття під час прочитання творіння Ману Ларценета схожі з читанням Кафки, схожі дуже сильно. 
В центрі сюжету – людина з комплексами, котра вирішила піти від суспільства, стати ізгоєм. 


Головний герой – письменник із зайвою вагою, якого звати Полза . Ім’я означає Помни Ленинские Заветы. Так, здається це буде гумористична річ, про те все виявляється абсолютно протилежним. Герой це глибоко травмована особистість, котра боїться світу і старається знайти своє місце серед дикої природи. 
Важливу частину займають пошуки самого себе, сакралізація і символи. Насилля, вбивство і цінність життя, важкі умови, котрі ламають психіку і особистість. 
Як і в Кафки важливий акцент поставлений на проблему взаємовідносин батька і сина. 


Галюцинації і психологічні переживання, апофеозом яких є ”Бласт” – стан абсолютної гармонії і щастя грають в сюжеті ключову роль, але дізнатись що ж це таке насправді можна лише прочитавши всі чотири томи книги. 
Графічне виконання це взагалі окрема тема. Про нього можна писати трактати. Художник використовує величезну кількість прийомів , такі як – колаж, виокремлеення яскравих і кольорових об’єктів на фоні чорно білого малюнка, психоделічні сцени, промальовані з скрупульозністю і хистом і навіть дитячі малюнки. 
Кому буде цікавий даний графічний роман ? 
Поціновувачам альтернативи, всім, хто шукай щось незвичне і вражаюче для себе. Комікс претендує бути саме тим твором, котрий показує , що комікс культура вміє дивувати серйозністю і трагізмом.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s