”Танець часу”

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Том 1” Поцілунок змії”

Том 2 ”Зброя демонів”

Том 3 ”Три безликі королеви”

Художник і сценарист – Igor Baranko
Колорист – Xenofontov Vyacheslav

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Танець часу … вже сама назва інтригує і обітцяє щось цікаве. І справді, час – одна з центральних тем цього надзвичайно багатого і широкомасштабного творіння Ігоря Баранька.

В манері найкращих фільмів історія починається з кадрів без тексту – з викрадення красуні, дочки вождя племені Пауні. Викрадач – Чотири Вітри кочівник з племені Лакота. І вже тут перед нами відкривається той титанічний труд автора з яким він відшуковував елементи одягу, культури і звичаїв різних племен Америки. Вкупі з шикарним малюнком історія чіпляє відразу і не відпускає аж до третього тому.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Це надзвичайно яскрава і магічна розповідь , яка охоплює собою життя корінних жителів Америки , як ми звикли називати їх ”індіаці”.

Баранько виявився надзвичайно талановитим письменником і дослідником. В цьому графічному романі ми бачимо різноманітні народи з власними звичаями , побутом , одягом. Згадуються боги давно забутих часів, різні обряди і практики.

Впевнений, що це коштувало авторові багатьох днів клопітких досліджень і пошуків.
Саме тому твір вийшов дуже реалістичним .

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Про сюжет скажу не багато , що б не спойлерити.
Головний герой – Чотири вітри, здійснює подорож до племені танцюристів часу.
Кажуть вони мають здатність повертати події назад.
Його ціль – не допустити смерті своєї коханої ” Місяця в хмарах”, дочки короля ворожого племені, котру за жахливим збігом обставин він убив сам.

На рахнок арту – все на найвищому рівні , часом знаходжу схожість з Мьобіусом , а загалом це фірмовий стиль Баранька.
Широкі прерії , гігантські психоделічні божества , магія індіанців і жорстокі бої.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Також через весь твір проходить мотив подорожей в часі, головний герой навіть зміг побачити жахливий світ ”васічу” – чужинців з-за моря, тобто нас. Не забув Баранько і про конкістадорів . Закінчується третій том з обітцянкою на продовження, котрого на жаль немає, цікаво було б дізнатись думку стосовно цього від автора.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Не можна промовчати про колоринг (розфарбування графічного роману, бо Баранько свої роботи не фарбує), адже він зроблений справжнім майстром свого діла, палітра не надто яскрава як для зображення культури індіанців, але в місцях психоделічних видінь просто вибухає і опадає на спостерігача каскадом барв. Браво В’ячеславе !

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Підсумовуючи, скажу, що Ігор Баранько не просто художник і не просто сценарист, він етнограф і серйозний дослідник культур і міфів. Це зрозуміло, адже стільки чудових історій Баранька пов’язані з давно минулими часами – ”Танець часу”, ”Темна Сторна Сонця”, ”Скеггі Згуба”, ”Хрестоносці”, ну і звісно його маґнум опус – ”Махабхарата”. Я впевнений, що всі ці книги врешті вийдуть в нас і ми зможемо насолодитись цими історіями на папері і зібрати всласну колекці Світів Ігоря Баранька.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s