”Batman-Jekyll Hyde”

Сценарист Paul Jenkins, 
Художник (1-3) Jae Lee, 
Художник-(4-6) Sean Phillips 
Колорист June Chung 

Видавництво DC 
Рік видання : 2008 

”Мій демон надто довго чекав в темниці, тому на волю він вирвався з ревом.” 
Роберт Льюїс Стівенсон ”Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда” 

Часто починаючи читати якийсь комікс ми вже маємо кілька сподівань, здогадок, очікувань. Ми передбачаємо певні сюжетні ходи, передчуваємо які він емоції принесе. 
Я відразу зрозумів, що коли за діло береться Джей Лі, то комікс буде черговим похмурим шедевром, з цими божественними тінями і обличчями в пітьмі. 
Я чекав на це все, але в результаті просто був збитий з ніг ти, що отримав. 

”Бетмен- Джекіл-Хайд” , а точніше перші три його номери це свого роду одкровення, апокаліпсис і ода смерті обернуті в оболонку коміксу. 
З перших сторінок читач розуміє, що це не супергеройський комікс, це якась дивовижна суміш нуару і хоррору. 
Особливий наратив оповіді, безліч флешбеків і спогадів обіграні на стільки майстерно, що часом просто хочеться взяти окрему панель і оформити її в раму. 

Уважний читач, котрий небайдужий до високого мистецтва зустріне ремінісценції на Мікеладжело , порівняння з Христом і безліч посилань на Біблію . 
Комікс-фанам теж є над чим подумати, адже геніальний Джей Лі по своєму переосмислює такі значні події в житті Бетмена як смерть Робіна, смерть батьків і навіть перемальовує культову сцену появи Джокера в ”Убивчому жарті” . Також розповідається історія Харві Дента і те, як він став Дволиким . 

Без сумніву цей комікс це перлина історій про Бетмена. 
Виникає зустрічне питання – ” Чому ж тоді він не настільки відомий,як ”Вбивчий жарт”?” 

І відповідь дуже проста. Тому що ”Джекіл-Хайд” просто переповнений жорстокими і жахливими сцена вбивств. Тут ніхто не пошкодує психіку читача і божевільна смерть постає перед нами у всій своїй красі. 
Канібалізм, вбивство дітей, священник котрий отруює ціанідом всю свою паству – далеко не повний перелік жахіть ”Джекіла-Хайда”. 

Наскрізна тема коміксу – дуалізм людської природи, ідея про те, що десь глибоко в кожному живе зло, котре не так вже й легко зупинити, пересікається зі ще однією роботою Джея Лі – ”Вартовим” видавництва Марвел. Навіть автор сценарію також Дженкінс. 

Також варто похвалити сценариста – Пола Дженкінса , він зробив все, що б історія постала перед нами саме в такій темній манері. 
Чудово справилася з завдання Джун Чанґ – дружина Джея Лі, її кольори це саме те, що потрібно цій історії. 

А тепер про мінуси. Їх три – це останні три випуски над якими працював вже не Джей Лі, а Шон Філіпс. Я нічого не маю проти стилю Філіпса, але його виконання останніх трьох частин це, як на мене просто марна спроба відтворити красу арту Лі. 
Фігури Філіпса дерев`яні, вони не мають тієї специфічної пластики і містичності, як в роботах Лі. Навіть сам сюжет в трьох частинах трохи осідає, але вже на кінці реанімується. 
І тоді, коли я по кілька хвилин розглядав панелі Джея, то на роботах Філіпса я вже не затримувався по-довгу . 

Загалом комікс прекрасний, особливо перші три його випуски. Його сміливо можна рекомендувати шанувальникам Бетмена, нуару, детективних коміксів, хоррору, але категорично забороняється читати людям зі слабкою психікою. 

Якщо ви хочете почитати дещо серйозне, а не наївну супергероїку в якій добро завжди перемагає зло, тоді ”Batman-Jekyll Hyde” для вас. 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s