”Американські Боги” (10th anniversary edition)

Ніл Ґейман

Ось і закінчилась моя мандрівка разом з Шедоу, вона тривала не багато не мало – 21 годину. 
Бажання ознайомитись з романом в мене викликала попередньо прослухана книга Ґеймана – ”North Mythology” (або, як вона вийшла в нашому перекладі ”Скандинавська Міфологія”). Привабив розумний і приємний голос самого Ґеймана , котрий читав власний твір. 

І ось я почав слухати ”Американських Богів” і мене відразу приємно здивувала якість книги , адже акторів , що взяли в участь озвученнi більше 20 , а це для аудіокниги дуже багато. 
Сам автор читає короткі історії з циклу ”Приїжджаючи в Америку” , історії містера Ібіса. 

Історія починається у в’язниці. Головний герой – Шедоу (Тінь) , відбуває своє ув’язнення і вже незабаром має повернутись додому. В тюрмі він вивчив багато фокусів з монетами , робив це щоб заспокоїти нерви і якось витратити час. 
Там він познайомився з чоловіком на ім’я Локі. 

Обставини складаються таким чином , що Тінь стає охоронцем і водієм таємничого містера Венсді (котрий виявляється не ким іншим, як богом Нордського пантеону) . 

В Америку насувається війна , війна не на життя, а на смерть і Венсді вирішив зібрати всіх старих богів , мандруючи Америкою. 
На своєму шляху ми зустрінемо і індіських богів (Мама Джі) і богів Африки (містер Ненсі) і навіть кілька слов’янських божеств (Чьорнобоґ, Зоря Вєчєрняя, Зоря Утрєнняя , Зоря Полуночная ) , богів корінних жителів Америки (Віскі Джек) , також різних богинь (весни, кохання, війни , богиню-кішку Бастет і багато інших) . 

Їм протистоять нові боги – боги інтернету , телебачення , ЦРУ , раку , залізних доріг . 

Якщо поглянути на це , то з першого погляду все здається абсурдом, але не варто забувати , що за написання взявся не хто інший, як Ніл Ґейман, для якого ігри з богами , то звична річ. 

Американські боги безперечно стануть бестселером в Україні , для багатьох (і для мене також) ця книга стане найкращою з написаних Ґейманом. 

Автор запрошує нас в мандрівку різними місцями Америки, кожне з яких має свою історію, свою душу і свого бога. Він відкриває перед нами долі забутих ідей , законів і архетипів, котрі якось стараються вижити , але нові закони і архетипи набираючи силу , ослаблюють старих. 

Ми побачимо світ очима первісних людей , разом з ними поклонятимемось богові-мамонту Наньянінні , будемо в тілі раба і бальзамувальника , дізнаємось ціну добробуту тихого містечка і силу жертви. 

Зараз , якраз триває хвиля хайпу , бо виходить і серіал і комікс , але якщо ви бажаєте поринути в атмосферу ”Богів” на повну , я раджу саме прослуховування аудіокниги. Бо хто як не сам автор , як не його голос найкраще розповість історію ? 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s