Володимир Обручев “Плутонія”

А ви також любите динозаврів і палеонтологію? Бо в мене це захоплення дитинства. З ностальгією згадую всі ті фігурки і енциклопедії. Яке ж було задоволення вивчати нові назви і розглядати різні малюнки! 

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Десь у віці 15 років я прочитав прекрасну книгу, а саме ”Загублений світ” сера Артура Конан Дойла. Сказати, що ця книга мене вразила, це не сказати нічого. Далі були цікаві фільми по телефізорі, а згодом і на комп’ютері.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


І тут, через багато років після того, я натрапив на аудіокнигу ”Плутонія” , в передмові до неї автор різко розкритикував творіння Конан Дойла через неправдоподібність описаних речей, як ото подорож на плоті через лаву і інше.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Володимир Обручев вчений і видатний професор, тому його книга виявилася еталоном наукової фантастики. Коли Конан Дойл більше уваги приділив емоційному фактору і пригодницькій частині, то Обручев скрупульозно описав історію з наукової точки зору. Більше того, його Загублений світ – Плутонія, це втілення в історію теорії Порожнистої Землі з власним супутником – Плутоном. Вражає, чи не так?

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Цікавості додає те, що динозаврами Обручев не обмежився, а поділив підземний світ на уявні круги-ареали і чим ближче до центру, тим древніша флора і фауна там є.
Наприклад, по периферії живуть мамонти, шаблезубі тигри і волохаті носороги. Далі – гігантські лінивці, птахи і черепахи. Далі – динозаври.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.


Книга мене вразила і сюжетом і науковою пропрацьованістю і шикарним голосом диктора Ільї Прудковського.

Хорошого вам читання/прослуховування.

Світлина від Імаджинаріум Доктора Хосебра.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s