“В землю” – українське темне фентезі

Повільно але впевнено в Україні розвивається видавництво коміксів. Почали перекладати класику, культові твори і супергероїку, колись, видані комікси можна було порахувати на пальцях однієї руки, а тепер є біль-менш вибір між Марвел і Дісі, поміж похмурими філософськими творами і походеньками диваків у трико.Царина жахів у коміксах це облюбована і багата ніша. Піку цей жанр набрав у вісімдесятих-дев’яностих, саме тоді в США видавались різноманітні антології і окремі серії. Наприклад “Болотна Твар” , чи “Константин”.Не оминув цей процес і Україну, адже саме в дев’яностих вийшли друком такі майстерні речі, як “Страшна помста” і “Вій”. А. Перетятько – талановитий художник , досягнув тут небувалих вершин, деякі панелі є цілковитими витворами мистецтва, наприклад суд Божий, чаклунські ритуали і попелястий небіжчик, що встає з могили. З вражаючою деталізацією виконані всякі нечестиві потвори і виродки.

Обидва комікси були білінґвальними, тобто українсько і англійською.Отже, жахи в українських коміксах були і про це не варто забувати.Наступний виток розвитку, цей жанр отримав вже під час другого українського комікс-буму. З’явилися робота Андрія Данковича “Мор”, а також “В землю” Ігоря Штанька та Іллі Чеботаря.Саме про комікс “В землю” ми й поговоримо сьогодні.Проект зацікавив мене ще з моменту релізу. Приваблювала прекрасна обкладинка – стилізація під ікону з таємничий головним героєм – бородатим дядьком з сокирою в руці.

Пізніше з’явились панелі з бойовими сценами і сюрреалістичними почварами.- Все, потрібно купляти, подумав я, але за щасливим збігом обставин виграв його в конкурсі від видавництва Ua.comix.“Куди б я не йшов – вони поруч. Примари слідкують за мною із темряви…”Закинута лісова стежина – болото і зелена твань, самотній мандрівець повільно торує шлях, за його плечима клунок з бандурою, волосся і борода ховають його обличчя. Хто він, що за страшна провина жене його вперед?Відповідь на це питання, читач першого випуску аж ніяк не отримає, мало того, з’явиться ще більше питань і це добре.Головний герой це відступник і грішник, він козак, що відмовився від жорстокості, але обставини змушують його порушити свої принципи.Стиль оповіді мені надзвичайно сподобався – читача відразу кидають з головою у вир подій, без пояснень без дитячих конкретизацій і поділу на “ось вам добрий хлопець, а ось вам злий хлопець”.Композиційно, починаючи від розв’язки і до бойових сцен “В землю” дуже нагадує “Берсерка” – манґу Кентаро Міури в стилі темного фентезі.

Крові і розчленувань тут вдосталь, навіть забагато, але є ще дещо особливе – сюрреалістична складова з трансформаціями і галюцинаторними (може й ні) видіннями головного героя.Написано це все діло пишною мовою, допіру так писав Гоголь, або той же По. Графічна складова вище всіх похвал – чудові бойові сцени, гра зі світлом і напевно найшикарніша обкладинка для українського комікса останніх років.Не обійшлося і без мінусів – він тут один, але дуже значний. Це типографія.Надруковано препаскудно, пожаліли чорної фарби, а в даному виданні чорний колір це ж головне. Не до кінця розумію чому так сталось, адже інший комікс від цього ж видавництва – “Сага про сонценосців” надрукований значно краще. Місцями, деякі сторінки доводиться дуже уважно розглядати, що би хоч щось побачити. На наступний раз пораджу глянцевий папір і побільше чорного.Підсумовуючи, скажу, що я приємно вражений коміксом і з нетерпінням очікую продовження, котре, я певен, друкуватиметься в кращій типографії.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s