Майже кінець Великого Дивного Світу (думка про “BPRD The Devil YouKnow 01-14”)

Всесвіт Міньйоли в якому співіснують різноманітні персонажі міфологій, а також нацисти, демони і декілька месій поневолі тепер наближується до кульмінації (справді?).Масштабність подій і численні смерті героїв, котрі були з нами десятки років є тому підтвердженням. І це правильно, адже деякі вимучені лімітовані серії, аж ніяк не прикрашали елітарність даного комікс-світу. Все вмирає, тому ось свідчення Великого Вмирання.

Найбільше я боявся, що Майк втратить важливі сюжетні нитки і не розв’яже їх, дуже хотілось почути про долю Вампірського Герцога і про Франкенштейна. Поява Франкенштейна в Гіперберумі, а також Роджера в Пеклі це ті непомітні для неуважного читача нюанси, які для читача уважного і не побоюсь цього слова скрупульозного, стають маркою якості і якимось відзвуком ностальгії.Так, ще жоден комікс-світ я не обожнював так трепетно, обмірковуючи і аналізуючи кожного персонажа, його роль і врешті, смерть. Але кілька останніх випусків Лотоса і BPRD 1956 я вже тільки пробігав, за двадцять п’ять років серія ослабла, не помогли й свіжі вливання, апофеоз був у Пеклі, далі подвиг Крауса і ось, Кінець .Лишився ще останній випуск, а в мене десь в закамарках ще чекає свого часу велика дослідницька праця “Хеллбой Антимесія”, проте на все свій час.А що ж ми маємо зараз – Кемпбелла, який завершує свою справу, завершує гідно і з честю. Я, звісно що хотів би щоб це зробив сам Майк чи Феґредо, або дует Фіумара(маю надію на арт Майка в останньому випуску). Еллі в кріслі сценариста теж дуже старається.

Фантів прошу підготувати себе до множинних смертей і тут не говориться про якихось другорядних героїв, помруть ваші улюблені.Якщо старатись можна знайти купу посилань на Біблію, улюблену працю Майка – Голововерт і на багато інших важливих речей. Висновок такий – Хеллбойверс геніальна річ, навіть незважаючи на Сендменверс, котрий його нажаль переплюнув в плані інтелектуальності і шарму, світ рогатого демона залишається місцем, котре дуже цікаво досліджувати і до якого я вертатимусь не один раз. Завершу нещодавнім перекладом “Черва Завойовника” від великого Едґара Алана По, котрий в сукупності з Лавкрафтом і Блейком творить тріумвірат центральних образів Хеллбойверсу.

Conqueror worm (англ.) – Черв’як Завойовник. Олгой-Хорхой (дослівний переклад з монгольської – “товста кишка”), велетенський черв’як, що проживає в пісках. Пустеля Гобі – місце де його найчастіше стрічали очевидці, вони, по волі Олгоя-Хорхоя лишились живими, бо ця істота володіє жахливим вмінням – за бажанням миттєво умертвляти кожного, хто на нього подивився. Зовні він схожий на велетенський продовгуватий тельбух, довжиною від двох і до двадцяти метрів. Він не має очей і лап, тільки широченну пащу з безліччю зубів, якою поглинає тонни піску і на манір кита фільтрує і проціджує в пошуку поживи. Також, однойменний вірш Едґара Аляна По, який гріх тут не привести.

Диви! Це урочиста ніч

В літах – останнє з див

Множина ангельських облич

Вуаль, крило і слід сльози.

В театрі сядь, поглянь

Предивну гру надій і злих химер

Оркестр тремтить від дрожу поривань

Видобуваючи з легенів пісню сфер.

Тут боголикі Міми в злеті висоти,

Бурмочуть ремствуючи голосом низьким

І пурхають собі туди й сюди

Приречені бути ніким

По волі велетенських і безформних Тих

Що рухають сюжет вперед – назад

Вже чути змах опахал шорохких

Незриме звітування страт.

На сцену вийшов з небуття Фантом

За ним – всі як один

Нещасні Міми кинулись притьмом

Впіймати ж не змогли.

Гонитва колом  схильність має

Вертатись знов у початковий стан

Гріхом і безумом по вінця наповняє

Жахна рука, сюжетний дзбан.

Тож глянь! В маріонетковій юрбі

Якась мара повзуча виникає

Клеймо кроваве носить на собі

І тишу сцени пориває!

В корчах тремтить! В корчах дрижить!

І Мімів плоть жере

І плаче хор крилатий в мить

Аж душу щем бере.

Геть! Геть зі сцени світло й блиск!

Паде на кров і тлум

Завіси темний обеліск

Як грому грізний шум.

Ангел, глядач тремтить блідий

З пітьми говорить Той

Людина – назва драмі цій

І Черв її герой.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s