Пер Лагерквіст ”Карлик”

Книга містить роман ”Карлик” , повість ”Кат” і повість ”Маріамна”.

Всі вони подібні за духом, хоча сюжетом не пов’язані. 
Оповідь в романі ”Карлик” ведеться від імені придворного карлика, котрий прислуговує графу в часи раннього Ренесансу. 
Карлик не є клоуном, а навпаки злобливий і на першій же сторінці повідомляє, що при дворі він живе один, бо попереднього карлика-блазня він задушив власними руками, коли вони мірялись силами. Сам карлик виступає в ролі такої-собі злої сутності графа – власника замку. Він одягає той же одяг, що і граф, навіть вирушає з ним на війну, де отримує справжній обладунок. Він відкрито ненавидить більшість людських чеснот, не знає любові і поважає грубу силу. За його образом не важко розгледіти жорстоку диктатуру Рейху, адже саме це і намагався показати автор.

”Кат” – найсильніша історія в книзі. ЇЇ головний герой Кат сидить в забігайлівці і перед його очима минають століття, епохи. Але весь цей час люди боготворять його. Він розпинає на хресті Ісуса, він же вбиває свого рідного брата, він же знищує цілі народи. І коли він втомлений вертається до дому, на нього завжди чекає сумна, але все ще красива жінка – Земля.

”Маріамна” – повість про царя Ірода і його дружину Маріамну. Цікаво описаний період правління Ірода, його воєнні дії і характер. Сама Маріамна теж вельми цікавий персонаж.

Висновок : Нобелівський лауреат Пер Лагерквіст, використовуючи жанр історичного роману і філософські алюзії добивається потужного відклику в поціновувачів літератури. До цього я не читав жодного його твору, але тепер при нагоді ознайомлюсь і з іншими. 
Шанувальникам хорошої, глибокої літератури, однозначно рекомендую!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s