”Транс”


Остап Українець
Видавництво Жупанського

Я прочитав ‘’Транс’’ за два дні. Точніше, за п’ять годин двох днів. Українець, каже що писав його три місяці.
Читати почав в дорозі, ні це була не подорож, я повертався додому. В навушниках Sinnerman Ніни Саймон. Історія розкочегарюється поволі, мова трохи важкувата, автор легко кидає іншомовні фрази і слова. Звісно, це підкреслює атмосферу і дозволяє краще вгрузнути в сюжет, але людям непідготованим до лінгвоігор це може здатись кітчем, таким-собі літературним маньєризмом. 
Це аж ніяк не розслабляюче, легке читання. Ви можете зопалу взятись за книгу і вкінці вхопити десь 15-20% смислових мотивів і алюзій, тому спішити не варто. Але сам формат і потік слів тягне за собою і приходиться бігти, захекуючись вихоплювати образи і натяки. Інколи трапляються зупинки, заправки, бо ми їдемо попутним транспортом. 
Під час цих зупинок корисно і зовсім не соромно використати Вікіпедію, або Ґуґл. Я зробив це кілька разів – перекладав грецьку і зачитався статтею про Сікстинську Мадонну і шестипалого Сікста(насправді їх п’ять). Дрезден, Рібера і його Інесса. 
Моя зацікавленістю окультизмом, алхімією і етсетера, почалась від людини, котра ‘’вбила магію’’ – Фрейзера, я не читав Ріплі і не планую найближчим часом, тому деякі пасхалки лишились за бортом.
З іншої сторони – тішать міфологічні алюзії, творення світу, Уроборос і інші істоти бестіарію.
А ще – вдалий кінець. Епічний.
Зараз скажу шаблонну фразу, але ‘’цю книгу кожен зрозуміє по своєму’’, комусь Твін Пікс і Широко Заплющені очі Кубрика, комусь Нут, Йормунданґ і Ґолем, комусь рубрика ‘’Чи знаєте ви що?’’, комусь Химера з Пєлєвіна, Кортасара і Еко, комусь Ґідгарґіум і Сульфур, а комусь звичайний білий щуМ. 

1 Comment

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s