Що ховають тригери Ґеймана

Ніл ҐейманОбережно тригери!З Ґейманом я познайомився завдяки аудіо книзі в його ж виконанні. Люблю слухати,як автори читають власні твори, напевно вершини тут досягнув Юрій Андрухович, чий роман “Дванадцять обручів” я часто прокручую в аудіобібліотеці власного мозку. Так просто відчути, як автор ловить кайф від читання, як легко і приємно йому розповідати. Ґейману це вдається вельми добре.

Ще в Американських богах він застосував потужну техніку – твір побудований з однієї центральної історії і багатьох менших, але не скажу, що побічних. Таке доповнення повністю занурює читача в світ письменника і дає можливість відкривати його очима різних героїв, часів і характерів. Цю ж техніку Ніл використав в неперевершених Сендмені і Міраклмені. В вирі з міфологій, алюзій , класичних сюжетних архетипів і популярних поп-ікон, Ґейман плаває,як риба у воді, тому варто бути готовим побачити замаскованих Мінотавра, Білосніжку, Девіда Боуі там, де їх найменше чекаєш.Дана книга, це збірка коротких історій, котрі, за словами автора, ніяк не пов’язані між собою (хоча деякі дуже навіть пов’язані). Є серед них потужні речі, є вдалі поетичні знахідки, а є відносно слабкі.

Для себе я вибрав три найкращі історії:1. Справа про Смерть і Мед.І тут нас стрічає худорлявий чоловік з люлькою і мисливським кашкетом. Так, це оповідання про Шерлока Холмса, точніше, про його останню справу. Жанр даної історії я б визначив, як філософський детектив. Тут Є Майнкрофт, Схід, Бджоли і Життя. 2. Людина, яка забула Рея БредберіНапевно, найпотужніша річ в збірці. Тут Ґейман продовжує ідея людей-бібліотек, хранителів історій, тільки через їх дбайливу пам’ять і любов тисячі історій ще досі живуть. Головний герой нагадує Еклезіаста з “451 за Фаренгейтом”. В особливо чуттєвих читачів це оповідання може викликати сльози. Самому Бредбері воно сподобалось)3. Чорний пес.По-суті, це те оповідання, через яке фанат “Американських богів” купить дану книгу без коливань. Тому що тут продовжується історія Шадов Муна! Спойлерити не буду, скажу лише що тут з’являється бергест і моя улюблена Баст! Загалом, враження чудові, залюбки почитаю й інші збірки його короткої прози.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s