Комікс ”Британія” від ”Веліанта” отримав продовження, котре обов’язково буду читати, а перед цим публікую свій відгук з 2016 року, бо чому добру пропадати?)
Сценарист Peter Milligan
Художник Juan Jose Ryp
Колорист Jordie Bellaire
видавництво ”Valiant”
рік видання – 2016
”Я дуже не часто читаю історичні комікси. Чомусь цей жанр рідко зачіпає мене і захоплює.
Здається, що в цьому випадку найкраще підходять книги – ”Спартак” Джованьйолі чи ”Саламбо” Флобера – от дійсно шедевральні і прекрасні книги від яких неможливо відірватися.
Серед коміксів згадую тільки ”300” Френка Міллера і більше нічого.”
Ось приблизно такий текст написав би я до вчорашнього дня.
Але що ж сталося вчора?

А вчора, друзі мої, я натрапив на історичний комікс, графічну новелу, чи як ще його можна назвати під назвою ”Британія” .
Чому я почав читати його?
Ось основні причини :
– красиві і неоднозначні обкладинки;
– Valliant – видавництво про яке я дуже мало що знаю, тому вирішив прочитати цей комікс для перевірки;
– позитивний відгук про комікс Діми Данилюка , котрий для мене є авторитетом в світі комікс культури і чий канал на ютюбі я з величезним задоволенням переглядаю ;
– це закінчена історія в 4 випуски, кожен по 30 сторінок (отже за вечір можна прочитати всю історію) .

Головний герой коміксу – центуріон Антоній Аксія.
Свого часу він потрапив під вплив древнього божества Оркуса. Рятуючи від жертвопринесення весталку – священну жрицю, чиїм завданням є підтримання животворящого вогню.
Дух Риму в ті часи, коли ним правив жорстокий імператор Нерон просочується крізь сторінки коміксу.
Тут є все – і жорстокі битви, і безсоромні насолоди імператора, і темні сили, котрі насуваються з далекої і дивної країни – Британії.

Після того, як Антоній зіткнувся з Оркусом він збожеволів, але весталки не залишили його в біді і за допомогою ритуалів повернули його розум, ба навіть більше – посвятили його в древні письмена, котрі дарують силу вогню кожному, хто їх пізнає.
Пройшов час і Нерон відправляє Аксію в Британію. Бо вже поширилися чутки про древнє зло, котре косить воїнів Риму на аванпостах цієї країни. Кажуть що за цим стоять друїди – чаклуни туманного альбіону.

Ось короткий екскурс в сюжет коміксу .
Антоній має знайти корінь зла і знищити древнє зло. В коміксі його називають ”слідчий, дослідник” (investigator), а я його асоціюю з таким собі древньоримським детективом.
Тепер про художнє виконання .
Я не побоюсь цього слова, але в цьому плані Британія беззаперечний шедевр.
Малюнок Хуана Хосе Ріпа якнайкраще підходить для історичних коміксів . Вражає деталізація битв – видно кожну краплину крові, динаміка і перспектива вражають!
Колорист Джорді Белле майстерно промальовує туман і лісові хащі.

Вельми тішать додаткові матеріали. Особливої уваги заслуговують короткі (по 3-4 сторінки) історичні статті в кінці кожного номера.
Їхніми авторами є професори історії різних відомих університетів. Мені принесло надзвичайне задоволення читати про весталок, центуріонів і Нерона. Цей фактор додає коміксу серйозність і вартісність .
Підсумовуючи скажу – історичні комікси таки можуть бути шедеврами і яскравим доказом цього є ”Британія”.
Раджу прочитати цей опус всім, хто цікавиться історією, древнім Римом, друїдами, весталками і всім шанувальникам якісних і оригінальних коміксів.
