”Блексад”

Сценарист: Хуан Діас Каналес 
Малюнок та колір: Хуаньйо Ґуарнідо 

Колись у початковій школі читав одне цікаве оповідання. Там маленький хлопчик питає свою маму: 
– Мамо, а небо було завжди? 
– Так, синку. 
– А сонце було завжди? 
– Так синку. 
– А де тоді був я? 
– Тебе не було. 
Дитина замовкла на хвилину і сказала: 
– А як же це все було без мене ? 

”Як же це було без мене?” питання, котре виникло в моїй голові разом з відчуттям сорому. Тривалий час я читаю комікси, а про ”Блексад” дізнався зовсім недавно і зрозумів, скільки б втратив, якщо б так і не прочитав його. І навіть не знаю, як правильно назвати цей шедевр – комікс, графічний роман, філософська історія, нуарний детектив. Адже він такий об’ємний і багатий! 

Антропоморфізація завжди була, одним з тих особливих акордів, котрий зачіпає людську свідомість і сприйняття. Ще з давніх часів існують легенди про тварин, що говорять (наприклад індійські міфи про Сун Вуконга – короля мавп, котрий поводився,як людина, чи єгипетські божества з головами звірів – Гор, Сет, Бастет, Тот, Сабек). 

Чому нас, людей, так притягує і манить ця тема? 
Відповідь проста – таким чином ми можемо ще більш яскраво і доступно показати людські риси – пороки і гідність. 

Але чи доцільно тільки з такої точки зору розглядати творіння Каналеса і Ґуарнідо? 
Звісно ні. З першої сторінки читач потрапляє в інтелектуальну гру, де зустрічає прототипів реально існуючих історичних діячів, також розкриваються теми расизму, нацизму, пошуку людини в цьому світ, честі і кохання. 

На даний час світ побачили п’ять томів і один бонусний міні-випуск. 
Три з них ”Десь у тінях” , ”Арктична нація” , ”Червона душа” і міні-випуск ”Етюди” вже перекладені студією ”Ворон” і ви можете насолодитися ними, читаючи українською. Четвертий том ”Німе пекло” і п’ятий ”Амарилло” доступні англійською і російською мовами. 

Тепер про сюжет. 
Головний герой Джон Блексад, іноді згадується, як Блекмор – красивий і сильний кіт, детектив, запальний і розумний герой. На своєму шляху він зустрічає багато ворогів і друзів, розгадує найзаплутаніші злочини. Світ коміксу населений різними тваринами і часто їм характерні риси людей, наприклад шеф Блексада – вівчарка Смірнов, його друг – репортер – нишпорка Віклі . 

Кожен том має власну атмосферу. Тоді як перший найбільш нуарний, в другому герой потрапляє в засніжену таємничу місцевість, третій пов’язаний з бітниками, повоєнним періодом і відкриттям атомної бомби, четвертий розповідає про історію джазових музикантів і четвертий, це карколомні погоні і цирк. 

Про малюнок можна говорити надзвичайно довго, адже кожна сторінка справжня картина з вражаючою деталізацією і фарбами. Ґуарнідо підносить рівень графічного роману на небувалу висоту. Для мене було справжньою насолодою розглядати його масштабні картини, які густо населені звіроподібними героями, кожен з яких займається своєю справою і прекрасно поміщений у композицію. Цей прийом нагадує картини Босха, Брейгеля і Владислава Єрка . 

Висновок: ”Блексад” – подарунок, як для фанатів коміксів і графічних романів, так і чудове відкриття для людей не знайомих з цим прекрасним і багатим світом.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s