Лоґан 2017

Неактуальний огляд на актуальний фільм. 

На перегляд Лоґана я очікував довгенько. Ніби Данте пройшов кола пекла, котрі складались з повсюдного хайпу і рецензій , безлічі відео-оглядів і порівнянь, потоків спойлерів з усіх можливих джерел і людей , жахливої якості піратки в торентах. 

Піратки уникав, рецензії стримувався не дивитись, спойлери старався пропускати через вуха (не помогло). 
І от, врешті-решт – звершилось! 
Чудова, смачна і головне(!) ОРИГІНАЛЬНА версія цього фільму завантажена і переглянута. 

Як би це плоско не звучало, але перше що вкинулося в мої очі, це жорстокість. Солідну порцію насильства на глядача виплескують вже з перших секунд, а далі – жорсткіше . Сцени берсерківської люті з’являються і тут і там, і навіть коли від дітей ти не чекаєш такої жорстокості , вона перевершує всі можливі сподівання. 

Чи погано це ? Сказати важко, але певно ні. Акцент фільму поставлений на реалізм і на одну цікаву теорію, яку я сам скрафтив (якщо ви вже десь це чули, то це аж ніяк не плагіат, я не егоїст і думаю, що ця теорія могла б виникнути і в кожного з вас). 

А в чому суть ? 
У фільмі Росомаха старий. Він навіть страждає від вікової гіперметропії ( в народі ”далекозорість”) і змушений купити окуляри , коли його обманюють , продавши не ті ліки. 
І ось тут я подумав зовсім не про Лоґана, а про нашого друга Х’ю. 
Як відомо, в Джекмана дуже поганий зір, без окулярів чи лінз він практично нічого не бачить і як людина з такою ж проблемою скажу вам, що це не надто зручно. 
Саме тут перед глядачем повстає покалічений Лоґан і чомусь найбільше принижує не так погано діючий сціллючий фактор, як саме ці недолугі і дешеві окуляри. Навіть пристаркуватий Ксав’єр кидає жартик. 

Далі, занурившись в сюжет ми проглядаємо цікавий парадокс СПОЙЛЕРНА ТРИВОГА (тим хто, ще не дивився далі не читати!) – Логана вбиває цей самий Логан лише молодий. 

Що це значить ? 
Як на мене це символізує втомлення Джекмана роллю, ця роль врешті добиває його , домучує. Він втомлений грати мега-сильного і безсмертного берсерка, він стає простою людиною. 

В Х’ю вже кілька разів виявляли рецидив меланоми (раку шкіри) з яким він постійно бореться і саме тому він зіграв роль зраненого , старого героя на 100 зі 100. 
Він зміг перевести жанр супергероїки в жорстоку трагедію реальності , граючи самого себе в боротьбі за життя. 

А що ж тоді символізує Лора (Х-23). 
А це – його потаємний скарб, прихована любов до ролі. Хоча таке життя втомлює , але в ньому є своя дика енергія , своя неприручена краса і любов. 

Професор Ксав’єр – такий-собі збожеволілий Борхес, король і водночас раб у власній фортеці. З його вуст зривається, то дитяча лічилка, то реклама фаст-фуду, то дивні цитати . 
– Мейк е вей, сер ! Мейк е вей ! Кричить він мчиться на своїй інвалідній колясці. 

Калібан – о боги ,який калейдоскоп образів викликає в мене одне тільки ім’я… Він втілення чого ? 
Сонця, як не дивно. Він, для кого сонячні промені віщують тільки смерть все ж, в кінці промовляє – Стережіться світла ! 
І спалює себе разом з ворогами. (Напевно один з найсильніших моментів стрічки). 

Трохи про мистецтво ландшафту. 
Іржаво – суха пустеля , тонни поїдених ерозією машин і здоровенний танкер в центрі. Ось обитель наших героїв – боги старих часів сховалися в іржі і пилюці. 
Іржава катана , повішена на стіну – невже посилання на життя Логана в Японії, втраченого і знову знайденого сина ? 
Професор ікс, котрий дивиться на поцятковану крівлю танкера в ночі і вона відсвічує ніби вселенський планетарій… 

Так, друзі мої, дана стрічка вартує вашої уваги і за змогою щиро порекомендую, дивіться в оригінальному озвученні ( при недостатньому володінні англійською з субтитрами) , адже саме так ви відчуєте фільм на повну. Чути голос професора, Логана , Лори , Калібана. 
Для цікавості послухав озвучення професора в укр. дубляжі – сказати що жахливо, це нічого не сказати. 

Не буду закінчувати на негативі, а додам одне – я хотів трохи зострити і подивитись той самий вестерн, котрий дивився Чальз з Лорою, що б також внести і його в цей огляд. 
На диво це ніхто не зробив (з тих оглядів , що я читав) , але в мене у вівторок важливий екзамен тому цей інтелектуальний хід не вийшов, але все ж я його подивлюсь , бо це рекомендація у фільмі , котра часто мені стрічається в книгах. 
Книга порекомендована хорошим письменником дуже ймовірно має бути хорошою, те ж і про фільм) 

Бажаю вам дивитись на речі ширше, не сприймати все прямо, а пропускати через себе, свій попередній досвід, прочитані книги, переглянуті фільми. А Лоґан допоможе вам для себе переосмислити суть жорстокості і старіння. 
Це було, довго, тому всім , хто дочитав до кінця (аж 2-3 чоловік)) дякую за увагу і дивіться хороше кіно ! 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s