”Moon Knight”

Сценарій – Браян Майкл Бендіс 
Арт – Алекс Малєєв 
Колір – Метью Вілсон 

рік видання – 2011 
видавництво ”Marvel” 

Все ж таки, що не кажи, а ”Марвел” все рідше може здивувати чимось новим і цікавим, та й тематика непереможних, доблесних і праведних героїв вже чомусь не зачіпає мене. 
Тому й звернув увагу на не дуже відомого героя, навіть серед американських фанатів ”Марвел”, а серед українських годі говорити. 

З іменем ”Мун Найта”, українською буде ”Лицар Місяця”, чомусь зберігся ярлик копії з Бетмена. Вже не раз в інтернеті я зустрічав статті в яких рецензенти постійно говорять про цього героя, як про Бетмена в білому плащі. 
Але для мене малюнок завжди був головним елементом кожного коміксу, тому натрапивши одного разу на вражаючий арт Алекс Маллєєва, я не роздумуючи завантажив ”Moon Knight” 2011 року, в якому Малєєв був художником. 

Спочатку коротка історія, про те, хто такий цей герой. 

Марк Спектор… круто звучить, правда ? 
Він народився в сім’ї рабина. 
Батько хотів, щоб його син став священником, а той же мріяв про кар’єру боксера. Одного разу, коли батько хотів заборонити Марку іти на тренування, той вдарив його, після чого вирушив у Морську піхоту. 
Це було іронією долі, оскільки його батько утік з сім’єю в 1930 році від війни з Чехословаччини в Штати, а його син від мирного життя священника на війну і небезпечні місії в Африці. 

Згодом Спектор працював найманцем на жорстокого терориста Бушмана. 
В Єгипетській пустелі вони натрапили на храм єгипетського божества місяця – Кхоншу. Марк не міг довго терпіти звірства Бушмана і після того, як він став свідком знищення цілого селища невинних людей, кинув виклик своєму босу. Але Бушман виявився сильнішим і покинув напівживого Спектора помирати в пустелі. Там біля статуї бога місяця він, помираючи побачив, як Кхоншу пропонує йому повернення до життя, але в обмін на це він має стати аватаром (тілесним втіленням) Кхоншу на Землі. Марк погодився і таким чином став Лицарем Місяця. Він вирішив боротися зі злом, щоб змити з себе клеймо найманця і вбивці. 

В образі Лицаря Місяця його сили збільшилися, а бойові навички що до того були дуже високими, тепер стали рівні силі десяти чоловіків, ще він чудово володіє всіма видами вогнепальної зброї. 

Але крім цього всього головний герой страждає від множинності особистості. В його підсвідомості свого часу жили: Марк Спектор, Кхоншу, Стівен Ґрант (альтер-его для прикриття істинної особистості, мільйонер), Джейк Локлі (альтер-его для здійснення об’їздів міста і непомітного спостереження, таксист), Людина-Павук (радник, жартівливий Месник), Капітан Америка (радник, справедливий і поміркований Месник), 
Росомаха (радник, жорстокий і нестримний Месник) та інші герої. 
Часто ці альтер-его брали контроль над Спектором і він не міг зрозуміти, хто є його істинною сутністю. 

Трохи про комікс. Якщо одним словом, то він прекрасний! 
Я ніколи не очікував настільки дорослого і цікавого сюжету від Марвел. 
Атмосфера чимось нагадує нуар і фільм ”Місто гріхів”. 
В Лос-Анджелесі з’являється кримінальний авторитет, котрий хоче заволодіти містом. На одній з місій Спектор перехоплює голову Альтрона – артефакт, за яким полює невідомий. Таким чином він потрапляє у вир подій і боротьби з нерівним суперником. 
Цікаво спостерігати за діями і думками Марка, адже тут ми бачимо для чого йому альтер-его – він хоче у власній особі володіти силами Людини-Павука, Росомахи і Кепа. Чому ? 
Напевно через невпевненість і саме це найцікавіше, бо тут Лицар Місяця не непереможний герой. Він не може тримати ситуацію під контролем і смерть здається неминучою. 
Вкупі з прекрасним артом Малєєва вийшов один з кращих коміксів Марвел, котрі мені взагалі коли-небудь доводилось читати .

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s