“Маяк” Роберта Еґґерса – тріумфальне повернення чорно-білого кіно

Ми живемо за сценарієм Хакслі. Орвел був не правий. Великий Брат спостерігає за своїми чадами, проте більшість з них на стільки нудотні, нецікаві і примітивні, що він раз-по-раз позіхає і посопуючи засинає.

Проте серед цього пластикового місива інколи випливають справжні перлини. Фантоми не зі світу цього. І таким фантомом можна сміливо назвати фільм Роберта Еґґерса “Маяк”.

Цей фільм увібрав у себе всі найкращі характеристики старого класичного кіно і поєднав їх з сучасними кінематографічними можливостями.

Результатом стає вражаюче глибока за смислами, депресивністю і реалізмом історія про спровоковане божевілля. Історія про старого і молодого демонів.

Після перегляду зорумію, що кіно має надію на життя. Тобто не як спосіб “зрубити бабло”, а як окремий самодостатній вид мистецтва. Кіно заради кіна.
Безперечно це найліпший фільм 2019, один з найліпших фільмів двадцять першого століття і вже реалізована візіонерська класика.


Еґґерс просто одним фільмом показав як можна в наш час зробити.
Особливо припали мені до душі алюзії на Сашу Шнайдера, а також акторська гра.

Lighthouse (2019)
Результат пошуку зображень за запитом Sascha Schneider painting Hypnosis

Hypnosis” Sasha Schneider 


Віллем Дефо для мене завжди є і буде актором вищого класу, все завдяки його Ісусові від Скорсезе, а також фільмам Трієра.

А от хто мене подивував, так це Паттінсон, просто аплодую стоячи.

Обов’язково треба дивитись тільки в оригіналі, тобто з оригінальними голосами. Тост від Тома-Дефо, його остання молитва в могилі з поїданням землі, це взагалі напевно одна з найпотужніших візій в історії кінематографу,як явища.

Звісно, що такий шедевр не може пройти просто транзитом, тому він надихнув мене на написання одного з епізодів “Тетраморфеуса”, котрим ділюся нижче.

Єй ґітвакє міські з волосьом жовтих псів, чи чули ви хоть раз в життю, про трудности морів!? В засмальцьованих закутнях, особливих місцях, заставлених лавицями. Там де підлогу ще досі посипають тирсою і де треба і можна плювати (але не ходити!) під себе. Зібрався весь синонімічний ряд архетипів морських дратівників, аґвонавтів, широковусих лентеців, лобстерів, йохо-хо-хів, володарів темних сердець, в котрих в трахеях муренно бурульбашаться порослі поліпами протуберанці, щупаки, черв’яки, міноги, фалди, пальці атлантиди. Всюди ся шимітали, штиль і година трясуча не воднораз відбута, всюди ся шимітали, і передбачена ними дельфінова драма і спрутові скрути, усюди ся шимітали, ногами по палубі перебирали, дюн пінистих бактріани, падало на тім’я сім’я буревіїв, сім разів відміряй, а тоді вже розсупсть чи засукай канат, Танат інакше вкреше, як гирла й паводки розкидував, знайшов чарівне реше,гризи нігті грози, риби летючої блиск між небом і морем в солоному солоді шукай си сльози, прорвало – на голову валом гаряче, холодне, знов тепле і крижанисте, черепова коробка, як буй, як кокос порослий коричневими волосинами, де побували, всюди ся шимітали, таких подвигів спомини із звивин, ні винними парами, ані на відмаш ударами, ані словечком волшебним якимсь не відігнати, з Лемурії репатріати, всюди ся шемітали, де були, шепочуть устами, Шарко-Марі тама, Шарко-Марі тута, ні не відбута ще Послідня Одіссея, оссіани засяєте з пістрявих піастр, змайструєте скриню на живця охо-хо-хо і відрижка грому! Інкантація чутна нам. Незрозуміла, монотонна, весела. Але ця веселизна похмура і свідчить про настання бурі. – Най стара сваха із напудженим свекром, у Окіяні схрон нам зриє морським дном, а Біг-Мось-Пан, що хвилям гриви бриє, від гаспида і дідька душу в мушлю скриє.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s