“Прерафаеліти”Ігор Свєтлов

З усіх мистецьких шкіл і напрямків я найбільше люблю прерафаелітів. Братство таких різних геніїв-візіонерів, дивовижнішим за їх шедеври, може бути хіба що факт поєднання трьох неперевершених деміургів в нетривкий, проте вибуховий тріумвірат. Данте Ґабріель Росетті, послідовник безсмертного Аліґ’єрі, названий в його честь, обожнювач жіночності, один з перших прогресивних космополітів свого часу, як і Данте, він повторює долю По – втрачає кохану і робить її безсмертним архетипом, сучасники порівнювали його сонети з шекспірівськими, а чуттєві образи жінок-богинь ще й досі не маю собі рівних, жінка у Росетті це Імператриця з колоди Таро, це Астарта і печальна Персефона.

Джон Еверетт Мілле – prodigy, неперевершений молодий талант, котрий в одинадцять років став членом Королівської академії мистецтв (досі цей рекорд ніхто не побив), наймайстерніший з трійці, глибокий символізм його революційного полотна “Ісус в домі своїх батьків” тривожить уми критиків і по сьогодні, воістину він сам і його творчість, це світлосяйна геніальна дитина, що прямує верхи на білому коні в кращий світ.

Вільям Холлман Хант – Відлюдник і Трікстер, все своє життя балансував між утіхами плоті і пучинами духовного зростання, його картини- цілі сюжети, ось перед нами Священник в оселі бриттів, ось андрогінний Ісус з світильником, а ось прекрасний Козел Відпущення, Хант помістив у свої картини безліч посилань, переосмислював лицарські казки і буденні мотиви. В своїй праці Ігор Свєтлов розповідає про становлення, розвиток і насліддя прерафаелітів.

Згадує і про наступників руху – артуріанського Берн Джонса, безсмертного Вотерхауса, Тадему і Стендхоупа. В книзі присутні аналізи різних полотен і безліч чудових репродукцій. Одним словом, будь яка книга присвячена братству приречена бути чудовою, адже в ній будуть їх роботи.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s