“ТАРО” Пола Кірхнера, переклад українською

Одного разу, блукаючи павутиною мережі, я натрапив на короткий, але досить цікавий комікс американського художника Пола Кірхнера. Це тринадцятисторінкова історія для журналу “Heavy Metal” під назвою “Таро” , випущена в грудні 1978 року. В цій роботі, Кірхнер використовує рекурсію, алюзії на таро Артура Вейта (карта Коханці), грається з перспективою і дизайном броні, замків і “сорочки” карт.

Особливо мені сподобалось, як художник зобразив процес дивінації і переходи між зображеним на карті до миттєвого результату. Цікава фігура божевільного мага – він зображений із левоголовим змієм Ялбадаотом, можливо це один з архонтів, або просто фанатик темного деміурга.

Одним словом, я сів і переклав цю історію. Звісно, було б ліпше, якби текст вписувався безпосередньо в бабли і рамки, але мої таланти в редактурі картинок починаються і закінчуються Пейнтом, тому залишаю це на плечі якого ентузіаста, якщо такий знайдеться.

Приємного читання!

Мандрівка бере свій зачин в ту мить, коли півсвіту лишилось позаду – попереду лиш його кінець… У гірській височині, в спустошених землях, вершник завбачує перший аванпост РТАЗу… РТАЗ… Десять тисяч літ канули і ніхто не посмів потривожити предковічну пилюку мертвого міста. Важкий дух чаклунства стелиться навколишніми землями, але тут його сморід особливо разючий.

РТАЗ… Місто світла… В минулому блискучий самоцвіт гордої імперії, тепер знову стає покинутою скелею, з котрої допіру постало. Жертва Таро… Придворний чаклун збожеволів. І десь в тінях руїн він ще й досі животіє.

Лицар….

Отож… Хоча б один прийшов… Думає, що впіймає мене спросоння, безперечно… Шкода, що він не знає карт, але карти знають його… Хе-Хе… Карти знають все…

Вежа.

Чаклун

Я знаю для чого ти прийшов… Але невже ти думаєш, що зможеш мене вбити так просто?

Думаєш, що через божевілля я втратив свої сили?

Хах! Я все ще маю ту ж міць, як і тоді коли, знищив РТАЗ. Значно більше щоб вбити тебе.

Отож!

“Але, зажди… Я забувся…”

Спершу я маю витягнути карту!

Коханці.

Смерть.

Кінець.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s